Dažnai atrodo, kad priešingos lytys yra iš skirtingų planetų. Savaip matome, jaučiame ir suvokiame pasaulį. Skiriamės kūnu, emocijomis, mąstymu ir socialiniais gebėjimais, tačiau visi trokštame tų pačių dalykų: būti mylimi, suprasti ir gerbiami. Mes gyvename vartojimo kultūroje, kada nesunku gauti tai, ko norime, greitai ir dažnai keičiame daiktus. Ypač blogai yra tada, kai vartojimas įsibrauna ir į tarpasmeninius žmogiškuosius santykius. Kankinami vienatvės jausmo, meilės ir dėmesio trūkumo paaugliai linkę pradėti ankstyvas draugystes, kuriose neišvengiamai atsiranda intymus fizinis artumas. Labai svarbu neskubėti pradėti lytinių santykių, o jiems prasidėjus suvokti, kokios galimos pasekmės. Mūsų vaisingumas yra tobulas mechanizmas, kurį reikia pažinti, o nauja gyvybė, nepaisant to, ar ji planuota, ar ne, yra labai brangi.
Kokios fizinės, emocinės, protinės ir socialinės savybės būdingos daugumai vyrų ir moterų? Kuo priešingos lytys skiriasi ir kuo yra panašios? Kokia yra aplinkos įtaka moteriškumui ir vyriškumui? Kas yra meilė ir kuo ji skiriasi nuo susižavėjimo ar įsimylėjimo? Kokios yra meilės kalbos ir ko reikia tvirtai draugystei?
Į visus šiuos svarbius klausimus ir dar daugiau edukacijų „Meilės termometras“ ir „Vaisinga meilė“ metu, aštuntų – dešimtų klasių mokiniams, atsakinėjo lektoriai Martynas Asakavičius ir Goda Šedvilaitė – Intė.
Visuomenės sveikatos specialistė Edita Teiberytė

