Saulėta ir saldi ekskursija į Šiaulius

     Trečiadienį 9-10 klasės mokiniai vyko į Šiaulius, lankėsi Šokolado muziejuje bei dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Saldžioji laboratorija“. Prie įėjimo į muziejų, mokiniams buvo įteikti netradiciniai – šokoladiniai „bilietai“. Įsitaisę po kakavmedžiu, mokiniai klausėsi gidės pasakojimo apie beveik keturių tūkstančių metų šokolado istoriją. Gidė papasakojo, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Gidė atskleidė daug įdomybių: kakavos pupelės buvo tokios vertingos, kad actekai jas naudojo vietoj pinigų. Tūkstantmečius šokoladas buvo naudojamas kaip gėrimas, o labiausiai jo gėrėjai vertino putas. Actekų imperatorius Montesuma, kurio vaškinė figūra puošia Šokolado muziejų, šokoladą gerdavo iš vienkartinių auksinių indų.
     Edukacinio užsiėmimo „Saldžiojoje laboratorijoje“ mokiniai laukė labiausiai. Užsidėję mėlynas prijuostes bei kepuraites, stebėjo, kaip konditerė atvėsina karštą šokoladą iki reikiamos 30 laipsnių temperatūros bei gamina saldainius rankomis. Tada mokiniai patys pasitelkę fantaziją ir išmonę iš daugybės ant stalo padėtų ingredientų gamino savo šokoladinius saldainius.
     Kitas išvykos objektas buvo pirmasis Lietuvoje interaktyvus Baltų kultūros pažinimo centras „Baltų kelias“. Čia šiuolaikinėmis technologijomis, eksponatų kopijomis, edukacinėmis veiklomis pristatoma baltų istorija, kultūra, gyvensena sukuriant galimybes ugdyti baltiško paveldo pažinimą ir jo išsaugojimą. „Baltų kelio“ erdvėse mokiniai išbandė keturis interaktyvius žaidimus. Labiausiai patiko biometriniais žmogaus duomenimis paremtas žaidimas „Baltų „profesija“. Mokiniai galėjo pasmalsauti, kaip atrodytų, jei būtų verpėja, audėja, kariu, žveju ar kt. ir atsisiųsti tokį portretą nuskenavus QR kodą.
     Puikus oras (ne veltui Šiauliai vadinami saulės miestu) leido pasigrožėti Šiaulių senamiesčio bulvaru, Kryžių kalnu ir Talkšos ežero peizažu su garsiąja Geležine lape.